Оберіть вашу громаду

Скасувати
+ ще 187 громад!

Допомога дітям з інвалідністю та інвалідам з дитинства

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА ОХОРОНА ПРАЦІ

Станом на 1 квітня 2019 року соціальна допомога особам з інвалідністю складає від 1497 грн. до 3075 грн. (для особи з інвалідністю пігрупи А з надбавкою на догляд), що не може задовільнити навіть мінімальні потреби людини (витрати на засоби гігієни, медичні обстеження, ліки, фізична та соціально-педагогічна реабілітація, харчування, комунальні послуги та одяг). 
Від імені батьків дітей з інвалідністю та батьків інвалідів з дитинства, прошу звернути увагу на цю проблему, тому що не завжди на державному рівні працює забезпечення таких дітей та дорослих тим, що їм життєво необхідно. Неодноразово батьки дітей з інвалідінстю звертались до міської влади, на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я України з приводу катастрофічної ситуації по забезпеченню безкоштовними ліками і засобами реабілітаціі, у той час, як людям з інвалідністю необхідне дороговартісне лікування як в межах України, так і за кордоном. 
Також хотілось би врахувати той факт, що мати дитини з інвалідністю не може вийти на роботу та отримувати заробітну плату, (а нажаль, 80 відсотків таких сімей залишаються ще й без батьків і сторонньої допомоги), оскільки мати або опікун дитини (дорослого) з інвалідністю присвячує весь свій час догляду за хворим. Через брак коштів внаслідок мізерної суми державної допомоги та відсутність можливості винаймати няню, мами таких діток не можуть собі дозволити відвідати навіть лікарню, не кажучи вже про можливість мати якийсь додатковий заробіток чи приділити час для себе, що призводить до внутрішнього психологічного вигорання, відчуття непотрібності суспільству та власної нереалізованості. 
Сім’ї, в яких живуть особи з інвалідністю, варті особливої уваги, адже на утримання дитини чи дорослого з інвалідністю в спецзакладі держава витрачає в рази більше коштів, ніж соціальна допомога, яку отримує така сім’я. 
Країна декларує важливість виховання та розвитку дитини, ролі територіальної громади у забезпеченні найкращих інтересів дитини, неприпустимості розлучення дитини з батьками через особливості її розвитку, негативних наслідків інституційного догляду та виховання для дитини і суспільства в цілому, але не хоче забезпечити на належному матеріальному рівні потреби таких осіб та їх сімей. 
В той же час децентралізація владних та фінансових повноважень держави на користь місцевого самоврядування є однією з найбільш визначальних реформ з часів української незалежності. Головним стратегічним завданням модернізації системи державного управління та територіальної організації влади, яка сьогодні здійснюється, є формування ефективного місцевого самоврядування, створення комфортних умов для проживання громадян, надання їм високоякісних та доступних публічних послуг!
Дніпро - це місто металургійної, машинобудувної, паливної та хімічної промисловості. Яка наповнює місцевий бюджет податками та відрахуваннями!
В багатьох містах України особи з інвалідністю отримують від міських бюджетів регулярну матеріальну допомогу, не очікуючи настання хвороби та не збираючи чеки на лікування. Зокрема, діти-сироти та особи з інвалідністю, які перебувають на обліку в органах праці та соціального захисту населення міста Києва та Пенсійного фонду України міста Києва, до кінця 2019 року отримають щомісячну адресну соціальну матеріальну допомогу. Підписано відповідне розпорядження Київської міської державної адміністрації № 448. Сума виплат щомісячно складе від 900 до 1500 грн. в залежності від категорії особи. 
Вважаємо, що міська влада м. Дніпро має можливість покращити рівень життя сімей, в яких є особи з інвалідністю, шляхом впровадження механізму надання щомісячної матеріальної допомоги таким особам. 
Дуже сподіваємось бути почутими, бо дорослі та діти з інвалідністю гідні кращого життя!
Автор:

Дата початку збору підписів:

Відповідь дана:

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Розглянувши електронну петицію про щомісячну соціальну допомогу з міського бюджету дітям з інвалідністю та інвалідам з дитинства, повідомляємо таке.
Відповідно до пункту 3 Положення про електронні петиції, затвердженого рішенням міської ради від 24.10.2018 № 43/36 (зі змінами), Протокол №10 засідання робочої групи для опрацювання електронних петицій від 05.06.2019 з висновками та пропозиціями передано міському голові для подальшого розгляду та опрацювання.
Про результати розгляду Вас буде повідомлено додатково.
Додаток до рішення

Петицію підписали 1019 осіб з 1000 необхідних.

Показати