Оберіть вашу громаду

Скасувати
+ ще 200 громад!

Заборона продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у внутрішніх дворах багатоквартирних житлових будинків

ОХОРОНА ПРАВОПОРЯДКУ

Звертаємо Вашу увагу на порушення прав мешканців на безпечне та комфортне проживання, не дотримання громадського спокою та безпеки, санітарного стану у дворах та під’їздах багатоквартирних житлових будинків, в яких розміщені магазини, що здійснюють реалізацію алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива, вхід до яких розташований у внутрішньому дворі житлових будинків.

Відвідувачі даних закладів торгівлі, розпивають алкогольні напої безпосередньо у житлових дворах, в стані алкогольного сп’яніння справляють свої фізіологічні потреби у під’їздах, залишають за собою сміття та недопалки, агресивно поводяться та зчиняють бійки.

Зважаючи на безрезультативність неодноразових звернень та скарг мешканців до органів місцевого самоврядування та поліції, просимо Вас:

Заборонити продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у закладах торгівлі, що розміщуються у багатоквартирних житлових будинках, вхід до яких розташовується з внутрішнього двору житлових будинків.
Автор:

Дата початку збору підписів:

Відповідь дана:

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Департаментом економічної політики розглянуто електронну петицію щодо «Заборони продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у внутрішніх дворах багатоквартирних житлових будинків», яка набрала необхідну кількість голосів та скеровану управлінням «Секретаріат ради» листом від 19.04.2016 № 4-01-251.
Розміщення магазинів здійснюється відповідно до вимог Державних будівельних норм України «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення ДБН В. 22— 15— 2005».
Торгівля алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом регулюється Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Ст. 15-3 Закону визначено обмеження щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів.
Повноваження органів місцевого самоврядування щодо встановлення додаткових обмежень для реалізації алкогольних напоїв, відповідно до чинного законодавства, на сьогодні відсутні.
Відтак, у м. Львові 7-8 квітня 2016 року відбувся IV Всеукраїнський форум місцевого самоврядування. Згідно з прийнятою Резолюцією Форуму, враховуючи обговорення за участі представників органів державної влади, місцевого самоврядування, міжнародних проектів і програм, громадського суспільства, експертної та наукової спільноти, з метою обмеження продажу алкоголю запропоновано внести зміни до ст.15 «Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме:
- Повернути органам місцевого самоврядування повноваження щодо обмеження часу та місць реалізації алкогольних напоїв. Зокрема, обмежити розміщення торгівельних закладів біля дошкільних, шкільних та учбових закладів, спортивних та дитячих установ, майданчиків, біля студентських гуртожитків, лікувальних та оздоровчих закладів, у внутрішніх дворах житлових будинків.
- Внести зміни до ч.3 ст.15-3, доповнивши абзацом наступного змісту «дозволити органам місцевого самоврядування приймати рішення про обмеження торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом, встановлення режиму продажу та місць торгівлі».
Резолюцію IV Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування скеровано у центральні органи влади.
Відтак, питання врегулювання розміщення магазинів з реалізації алкогольних напоїв у внутрішніх дворах багатоквартирних житлових будинків буде можливо розглянути після внесення змін до законодавства.
Даний висновок погоджено з постійною депутатською комісією конкурентоспроможності, сталого розвитку та підприємництва.
Додаток до рішення

Петицію підписали 1030 осіб з 500 необхідних.

Показати