Оберіть вашу громаду

Скасувати
+ ще 197 громад!

Прийняття заходів щодо поліпшення екологічної обстановки і створення безпечних умов для здоров'я мешканців Новоолександрівської ОТГ

ЕКОЛОГІЯВідповідно до Конституції України, ст. 9 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»: кожний громадянин України має право на безпечне для його життя та здоров'я навколишнє природне середовище.
Відповідно до п. ї) ч. 1 ст. 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» місцеві ради несуть відповідальність за стан навколишнього природного середовища на своїй території і в межах своєї компетенції.
Немає такої людини, якій подобалося б стояти біля вогнища в клубах диму. Чомусь всі намагаються стати з іншого боку: подалі від диму. Так само вчиняють люди, які спалюють свої рослинні залишки, часто разом з побутовими відходами. Більшість з них розуміють, що вчиняють хибно, однак в силу різних причин продовжують так поступати. У дуже маленького відсотка цих людей, як виправдання вчиненим діям, може слугувати похилий вік, самотність, злидні, хвороби тощо, але в таких випадках на допомогу зазначеним особам повинні приходити представники влади, щоб захистити іншу частину суспільства від пагубних наслідків їх вчинених дій.
Також, варто зазначити, що друга половина літа і початок осені – пора цвітіння амброзії, пилок якої – найсильніший алерген для людей різного віку. Нежить, кашель, сльозотеча, свербіж, астматичні прояви, огидне самопочуття – все це отруює життя величезної кількості наших односельчан. Від алергії не застрахований ніхто. Абсолютно здорова на вигляд людина зненацька може відчути неабиякий дискомфорт від даної рослини та отримати алергію на все життя…. Одним з найбільш розповсюджених методів боротьби з амброзією є її скошування, яке повинно бути системним протягом тривалого часу. Однак заходи, що проводились минулого літа мали несистемний і нерегулярний характер, отже, не призвели до покращення екологічної ситуації в нашому регіоні.
Слід врахувати, що уповноважені особи, які були призначені за рішенням виконавчого комітету №83 від 04.06.2018 р., фактично відсторонилися від вирішення загрозливої екологічної ситуації в наших населених пунктах, показали свою нездатність реалізовувати надані сільською радою повноваження без відповідного матеріального, технічного та юридичного забезпечення.
До Вас неодноразово надходили звернення та пропозиції жителів нашої Громади стосовно захисту навколишнього середовища Новоолександрівської ОТГ. Проте, ситуація щодо спалювання нашими односельчанами опалого листя, побутових залишків, сухої трави, очерету, стерні на полях та відношення до амброзії, та інших карантинних рослин не змінилася.
Тож, на сьогоднішній день питання по створенню та підтриманню безпечних умов для життя жителів Новоолександрівській ОТГ залишається невирішеним.
У зв’язку із вказаними обставинами, ми, жителі Новоолександрівської ОТГ, звертаємося до Вас по допомогу у системному вирішенні зазначених вище питань, оскільки існуючі проблеми несуть реальну загрозу життю та здоров’ю її мешканцям.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень сільських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить створення органів і служб для забезпечення благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів.
Відповідно до приписів ст. 40 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» для здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, виконанням Правил благоустрою, в тому числі організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян, утримання в належному стані територій, сільські ради утворюють інспекції з благоустрою населених пунктів.
Таким чином, виходячи із аналізу вказаних норм законодавства та беручи до уваги невдалий досвід залучення уповноважених осіб для вирішення існуючих проблем в сфері благоустрою села, зокрема, спалювання листя та деревини, побутових відходів жителями села, що призводить до задимлення вулиць, утворення смогу, викиду в атмосферу численних, накопичених протягом року, отруйних речовин, алергічних реакцій на них та на карантинні рослини у населення, вважаємо, що є необхідність у створенні Інспекції з благоустрою Новоолександрівської ОТГ, як структурного підрозділу виконавчого комітету сільської ради, шляхом введення до штатного розпису Новоолександрівської сільської ради посади інспектора з благоустрою Новоолександрівської ОТГ.
Також, потрібно враховувати, що кошти, витрачені на початкове забезпечення технічними засобами інспекції з благоустрою, будуть дуже швидко повернуті в бюджет шляхом накладення штрафів на порушників правил благоустрою. Цьому так само посприяє значне підвищення розмірів штрафів, анонсоване Міністерством екології та природних ресурсів України.
Забезпечення повноцінної роботи Інспекції з благоустрою допоможе створити мешканцям більш безпечне та комфортне для життя і здоров’я навколишнє середовище.
На підставі вищевикладеного, та для втілення у життя кроків для забезпечення безпечного довкілля в Новоолександрівській ОТГ,

ПРОСИМО ВАС:
1. Створити Інспекцію з благоустрою Новоолександрівської ОТГ, шляхом внесення змін до штатного розпису Новоолександрівської сільської ради та введення посади інспектора з благоустрою Новоолександрівської ОТГ.
2. Прийняти на вказану посаду особу з відповідною кваліфікацією.
3. Забезпечити інспектора з благоустрою засобами, необхідними для виконання своїх посадових обов’язків - виявлення та фіксації правопорушень з питань благоустрою, зокрема, транспортом, фототехнікою, квадрокоптером тощо.
4. Розробити та профінансувати на 2019 рік дворазову (весна-осінь) інформаційно-роз'яснювальну кампанію серед населення, особливо похилого віку, та серед тих, хто не має доступу до Інтернету, про обов'язкове дотримання та штрафні санкції за недотримання Правил благоустрою та екологічних норм, роздільного сортування сміття, альтернативних методів поводження з рослинними залишками.
5. Розробити план боротьби з амброзією та іншими карантинними рослинами (за допомоги косіння, виривання сезонною бригадою, хімічного методу) та забезпечити його достатнім фінансуванням.
Автор:

Дата початку збору підписів:

Відповідь дана:

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Прийнято рішення 41 сесії Новоолександрівської сільської ради VІІ скликання від 25 квітня 2019 року № 4103-41/VІІ "Про внесення змін до структури та граничної чисельності працівників апарату Виконавчого
комітету Новоолександрівської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області".
Прийнято на роботу особу на посаду провідного спеціаліста відділу ЖКГ, благоустрою, НС та ЦЗ населення.
Додаток до рішення

Петицію підписали 176 осіб з 150 необхідних.

Показати